Kolagénová bomba proti vráskam

Minulý týždeň som vám v rýchlosti prezradila moje prvé dojmy z larensáckych noviniek v mojej kozmetickej zbierke a dnes sa pozrieme bližšie na zúbok prvej z vecičiek, ktorá mi zároveň prirástla k srdcu asi najviac.

Peptidový Repair Gel od LARENS.

Dizajn bez názvu

Začnime najskôr takým tým oficiálnym blablabla. Peptidový gél /ja by som ho nazvala skôr sérum/, založený na tzv. biopeptidovom komplexe a Nutrivi vode, je naozaj univerzálne využiteľná vecička. Môžete ním totiž patlať nielen váš ctený ksichtík, ale aj telo, vlasy alebo nechty, ktoré by mal dostať do formy. Vo svojom zložení obsahuje o.i. biologicky aktívne peptidy, kolagén, biotín a vitamín C, ktoré sú pre našu pokožku doslova požehnaním, že. Čo sa účinku týka, gél má stimulovať obnovu prírodného kolagénu v pokožke, vyživiť ju, hydratovať, zmierniť podráždenie a zabrániť vzniku celulitídy a strií, zachráni tiež suché a poškodené vlasy alebo štiepiace sa nechty. Amen.

2

Pokračujeme balením. Ja sa k nemu vlastne veľmi vyjadrovať ani nemôžem, nakoľko som ho vyfasovala vo „vzorkovom“ tégliku, origo balenie je ale klasické pumpičkové – viď foto hore. Konzistencia obsahu je vo forme vcelku riedkeho gélu, v ktorom môžete pozorovať malé čiastočky, pripomínajúce mne osobne ten bordel z jahôd, ktorý ostane v miske v prípade, že ich umývate /a nehlcete ich rovno zo záhonu tak ako Claire Clairmont/. Vôňa, bohužiaľ, nie je môjmu nosu príliš vyhovujúca /čo si budeme čo nahovárať, hraničí s divným bio-smradom :D/, avšak dá sa tolerovať.

3

Pri aplikácii na tvár /tam ho používam ja/ stačí dať naozaj malé množstvo – podľa odporúčania z ADELMY ak dáte príliš veľa gélu, môže vám na tvári údajne robiť trošku problémy pri následnej aplikácii mejkapu, úprimne vám ale môžem povedať, že mne sa toto nestalo ani raz a ako podklad pod mejkap v kombinácii s pleťovým krémom sa chová úplne bezproblémovo.

Gél sa do pleti vstrebe takmer okamžite a pleť doslova zmatní. Samotná aplikácia je absolútne bezproblémová, gél pekne chladí, ale aby som povedala pravdu, jeho SAMOSTATNÁ aplikácia bez následného pleťového krému je pre mňa vylúčená – moja pleť je suchá a gél, keď na pleti „uschne“, tak pôsobí takmer okamžite dosť sťahujúco, čo teda ja zrovna dvakrát neuprednostňujem :).

4

Ku cti mu slúži fakt, že ani moju citlivú pleť nič neštípe a nikde sa nečervenám.

Po aplikácii gélu počkám asi tak minútku a následne namažem pleť krémom.

No a výsledok?

Neskutočný. Poviem vám, že už naozaj dávno /ak vôbec!!!/ ma niečo takto ohúrilo ako účinky tejto vecičky! Gél, okrem toho že pleť upokojuje a celkovo dostáva do formy, pôsobí na môj ksicht brutálne liftingovo a tento efekt pozorujem v podstate už od prvého použitia! Mimická vráska medzi obočím, ktorú, ako som už spomínala, si starostlivo pestujem už tak od 15tich rokov a po celom dni na slnku vyzerá ako vyoraná brázda, je EVIDENTNE menej viditeľná a rovnako sa správajú aj vrásky na zvyšku ksichtu! Pleť pôsobí zjednotene, rozžiarene a je evidentne akoby napumpovaná!

5

Za mňa teda naozaj že wau-efekt a ak sa po spotrebovaní balenia nič nepototo, tak toto určite ostane najbližšie roky súčasťou mojej permanentnej must-have kozmetickej výbavy!

Na záver už len k cene. Vecička nie je zrovna najlacnejšia – ale ktoré sérum je?!!! – na druhú stranu, za padíka dostanete až neuveriteľných 100 ml séra a pokiaľ to budete mazať len na tvár, tak vám to vydrží naozaj maxidlho.

hodnotenie: 10/10

– cc –

 

2 Comments Add yours

 1. Martina píše:

  No ja na tento Repair gel nedám dopustiť, mám ho nekonečne dlho, už ani neviem, kedy som ho vlastne kupovala, a jeho učinnosť je vidieť fakt hned po použití. Myslím, že je aj potrebný, lebo umožnuje vziať zložky z krému do hlbšej vrstvy pokožky ? čo vraví na to šefka Adelmy?

  Liked by 1 person

  1. adelmablog píše:

   Ahoj 🙂 V prvom rade veľkou prednosťou tohto produktu je, že má širokospektrálne použitie. A tu môžeme vychádzať z jeho názvu “Repair”, teda “reparuje”, regeneruje, opravuje kožu, pokožku, vlasy, nechty. Svojím zložením sa okrem iného podieľa na stimulácii kolagénových vláken, čím účinne bojuje so striami, celulitídou, jazvami, a teda v konečnom dôsledku aj vráskami. Je tu spomínaná aj jeho “vôňa”. Celá rada kozmeceutík Larens je prírodného charakteru, o čom svedčí aj krížik ORGANIC PLUS na obale. Ten vypovedá o ich zložení – bez parabénov, polyetylénglykolu (PEG), obsahuje iba bezpečné konzervačné látky, neobsahuje minerálne oleje, umelé farbivá a vône.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s