Kozmeceutika versus pokožka

on

Placeholder ImageSúčasná doba ponúka širokú paletu kozmetiky a kozmetických výrobkov. Máte možnosť voľby, snáď, ako nikdy pre tým. Záleží od toho, či ste limitovaní peňaženkou, či vás zaujala reklama v TV, alebo sa riadite heslom: “Pomohla kamarátke, pomôže aj mne.” A možno ste si už prešli svoju cestu  empirizmu a radi by ste tento problém raz a navždy uzavreli. Ale ešte pred tým ako sa rozhodnete, vypnete PC a vybehnete do najbližšej “drogérky”, vám ozrejmím podstatu fungovania prírodnej kozmetiky alias kozmeceutiky. A keďže jednou z nich pracujem, o to budú moje rady a odporúčania dôveryhodnejšie.

Teda, ako spoznať, že ide skutočne o kozmetiku prírodného charakteru, “ktorá to s vami myslí naozaj vážne”. V prvom rade by ste si mali prečítať jej zloženie, čo asi aj robíte, len stále sa akosi neviete vymotať z tých cudzích slov. Ďalej, by ste mali “zablúdiť do vôd internetu” a prečítať si recenzie z viacerých uhlov pohľadu. A, čo je najdôležitejšie, otestovať ju. Pokiaľ tu táto možnosť je (ja ju svojim klientom ponúkam).

Balenie by malo byť nepoškodené, dobre uzavreté, aby bránilo vniknutiu mikroorganizmov a prachu. Po jeho, možno, pracnejšom otvorení, je nevyhnutné otestovať systém aplikácie (od čoho tiež závisí možnosť kontaminácie obsahu), konzistenciu a bezparfémovosť. Toto sú prvé základné atribúty posúdenia charakteru kvalitnej prírodnej kozmetiky. O ďalšej kvalite vypovedá jej dlhodobejšie testovanie, ktoré spočíva aspoň v 3- dennom testovaní. Tu si reálnejšie “pričuchnete” ku konzistencii, kĺzavosti, schopnosti absorbovať sa a k celkovému pocitu, ktorý krém zanechal na vašej pleti/pokožke. Posúdiť by ste mali hneď po prvom použití, ak sa tak nestalo, tak doba 3 dní by vás mala presvedčiť na 100%.

Buď áno alebo navždy nie.

Ďalšou a možno poslednou indíciou hodnotnej prírodnej kozmetiky alias kozmeceutiky je pleť v procese liečby na krátkej videoukážke. Tu sa Danielka/mommyblogerka rozhodla, že otestuje Larens. Po cca 2 mesiacoch používania sa konečne dali veci do pohybu a pleť vypadá pre ňu hrôzostrašne, u mňa znejú fanfáry 🙂 Áno, presne takto by to malo vypadať.

https://photos.app.goo.gl/TXZR8ylFgX1GoTnh1

A čo presne sa deje??? Pleť sa zbavuje nadbytočného maziva a zápalu, v skratke, čistí sa. Dĺžka čistiaceho procesu je individuálna, no po ňom prichádza fáza hojenia a samotnej regenerácie. Tu by bolo trocha krátkozraké si myslieť, že stačí len ⇑⇑⇑. Je potrebné postupne zmeniť samotný prístup, prehodnotiť životný štýl a (to musím zvýrazniť veľkým písmom) DBAŤ NATO, ČO PRECHÁDZA VAŠIM TRÁVIACIM TRAKTOM. Ale tomu by sme mohli a mali venovať ďalší článok, keďže téma stravovania je obsiahla, čo do šírky, to aj do dĺžky 🙂

Verím, že moje rady padnú vhod a pri výbere tej správnej kozmetiky budete mať presnú ruku 🙂

Vaša Adel

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s