Zlé von – dobré dnu. Alebo: Čo je ZEOLIT?

on

ZEOLIT je kameň, pre geologicky zdatnejších, minerál sopečného pôvodu. Slovensko je v ťažbe zeolitov tretie na svete a prvé v Európe, uvádza nie jeden zdroj. Áno, hovoríme o celej škále , cca 130 druhoch zeolitov, z toho je 50 druhov prírodných. Jeden z nich nesie názov klinoptilolit. A to je práve ten, ktorý je jedinečný, cenný, nenahraditeľný a nedocenený. Ak sa s ním chcete zoznámiť osobne, nieje potrebné chodiť ďaleko. Stačí si spraviť výlet na východ Slovenska, konkrétne do Nižného Hrabovca, Pustého Čemerného alebo Kučína. Hojne sa využíva pri úprave úžitkových a pitných vôd, na čistenie odpadových vôd, v stavebníctve, v poľnohospodárstve, v papiernictve, ale aj ako štartovací materiál (NASA v USA), atď. Tu je vidieť, že ide naozaj o veľmi vzácnu surovinu. A v poslednej dobe sa jej prednosti začali využívať aj v medicíne. I keď je tento smer ešte len v plienkach, už sa jeho účinky skloňujú v  každom páde. Zopár z vás už našliapli na túto cestu a výsledky sú nad očakávania.

Metamorfózy zeolitu

Prečo je taký výnimočný?

Jeho kryštalická mriežka je plná všakovakých dutiniek, otvorov a kanálikov, čím pripomína špongiu. Presne takú akú používame pri umývaní riadu, či hygiene vlastného tela. Ako jediný známy minerál/materiál na svete popiera fyzikálne zákony. Väčšina materiálov v prírode sa pod tlakom stáva kompaktnešia, zmenšuje sa ich objem a vzrastá hustota, ale ZEOLIT pod určitým tlakom svoj objem zväčšil. Je to materiál s irreverzibilným (nezvratným) správaním, ktorého zväčšený objem pretrváva i keď tlak už nepôsobí.

Ako sa správa v tele človeka?

ZEOLIT je prírodný medicínsky produkt, ktorý pôsobí v gastrointestinálnom trakte (žalúdok –črevo) a vie selektívne na seba viazať škodliviny. Rozličná, najmä opakujúca sa fyzická, či  psychická záťaž, môže viesť k narušeniu funkcie črevnej steny. Črevná sliznica sa stáva priepustnou pre rôzne škodlivé/jedovaté  látky (olovo, kadmium, arzén, chróm, nikel a amoniak), ktoré sa vyskytujú v črevnom prostredí a poškodzuje organizmus. Takto neutralizované toxíny sa potom spoľahlivo eliminujú v priebehu asi 24 hodín cez stolicu. Ako je dokázané/preukázané, zeolit ​ posilňuje fyziologickú funkciu črevnej steny a tým aj ochrannú stenu tela pred cudzími látkami.

Na záver si neodpustím podotknúť, že tieto „molekulárne špongie“ sa vo veľmi blízkej budúcnosti stanú pre ľudstvo veľmi dôležité, k čomu nás predurčuje konzumentný spôsob života. Nie jedného z nás. Som veľmi rada, že ma moje cestovanie a hľadanie doviedlo k úžasnej osobe, ktorá ma s ním zoznámila. A teraz ho môžem predstaviť ja vám.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s