Kedy začať s jarnou očistou

on

Ako každý zásah do organizmu, tak aj očista by mala byť správne načasovaná. Najvhodnejším obdobím pre očistu organizmu je prechodná časť roka, teda jar alebo jeseň. Pokiaľ ste sa rozhodli pre jar, pozor, nech vás neoklamú prvé teplejšie lúče slnka. Aj tu odporúčam opatrnosť. Keď je vonku tak chladno ako dnes, naše telo na nejakú očistu nebude mať ani myšlienku. V chladnom počasí správne regulované a riadené systémy nevydávajú energiu na čistenie, ale skôr na ustálenie energie, podporu zohrievania, ukladania energie a imunostimuláciu. Pamätajte, že niekedy je viac neskorá a kratšia očista, ako masívne propagovaná médiami, dlhotrvajúca od februára do mája.

Ak plánujete začať s očistou, nezabúdajte, že:

  • pokiaľ užívate lieky, vitamíny, minerály, môže dôjsť k ich vyplaveniu a zníženiu ich účinnosti
  • odložte ju, pokiaľ máte pred sebou náročný športový výkon alebo vás čaká dovolenka v zahraničí (strava, očkovanie, zmena podnebia…)
  • pokiaľ máte parazitárne ochorenie, prioritne sa venujte jeho odstráneniu
  • pokiaľ trpíte zníženiu funkciou obličiek, lymfatického systému, trápia vás opuchy, ste kardiak – nezvyšujte neprimerane pitný režim a vždy si ho regulujte tak, aby množstvo požitých tekutín vyhovovalo vášmu organizmu. Každý sme iný a sú medzi nami aj takí, ktorým vyhovuje celkový príjem tekutín cca 1,5 litra.
  • po ukončení očisty nezabudnite na úpravu a navrátenie črevnej mikroflóry, alias doplnenie probiotik, minerálov a stopových prvkov

Veď konieckoncov, chcete svoje telo nabiť energiou, vitalitou a zdravím. A nie ho vystaviť  dvoj – až troj – mesačnému stresu z detoxu.

                                                                                                                            Vaša Adel 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s