Terapia svetlom alebo aj Omega PDT

on

“Život a zdravie každej bytosti závisí na svetle.

Svetlo dodáva energiu bunkám, ktoré stimulujú a aktivujú metabolizmus, riadia naše biologické hodiny a produkujú hormóny. 

Je vedecky a medicínsky dokázané, že mnoho chorôb a duševných porúch je spôsobené nedostatkom svetla.”  (www.bioptron.sk)

A práve preto som sa rozhodla zakúpiť prístroj, ktorý nám to svetlo zabezpečí. A je ním Omega PDT. 

Už takmer mesiac ho efektívne používame pri liečbe akné, pri ošetrení citlivej pokožky, jazvách po akné, ale aj pri liftingových ošetreniach.

“PDT” alebo aj fotodynamická terapia (z anglického “photodynamic therapy).

PDT/LED lúče znamenajú tiež aj studené svetlo. Majú vysoko priaznivý účinok na stav a omladenie pleti.  Vďaka špeciálnemu monochromatickému svetlu je účinok intenzívny, pričom nedochádza k žiadnym vedľajším účinkom.

AKO TO FUNGUJE?
Prístroj využíva tzv. „fotodynamickú teóriu”, ktorá aktivuje bunky hlboko v podkoží, čím dochádza k výraznému zlepšeniu bunečného metabolizmu. Potom, čo pokožka absorbuje svetlo, svetelná energia sa premení na medzibunečnú energiu, uvoľňuje a posiluje kapiláry a dochádza k „fotochemickým” reakciám – enzymatické reakcie, katalytické reakcie, SOD a ATP aktivita (v náväznosti na svetlo).

Stimulujú sa predovšetkým kolagénové vlákna, podkožný proteín a ďalšie faktory, ktoré napomáhajú bunkám rásť a regenerovať.

VYUŽITIE:
– kozmetická starostlivosť / podľa typu ošetrenia volíme svetlo
– aplikácia BB glow
– hojenie rán a jaziev
– podpora rastu vlasov
– bielenie nežadúcej pigmentácie
– biostimulácia
– dezinfekcia pleti
– zintenzívnenie účinnosti aktívnych látok

ČERVENÉ SVETLO 625 – 700 nm
– tiež “bioaktívne svetlo” zlepšuje cirkuláciu krvi, elasticitu pokožky a jej celkový stav, odstranenie vrások, pomáha hojiť poranenia pokožky po úrazoch, zmenšuje póry a výrazne zvyšuje produkciu kolagénu, stimuluje „unavenú” tvár.

MODRÉ SVETLO 440 – 500 nm
– pôsobí antibakteriálne ( = dezinfikuje ) proti baktériám (Porphyrins) v pokožke, je ideálne pri podpore liečby akné (acne vulgaris). Zároveň efektívne pôsobí na citlivou pokožku, zapálenú pokožku (začervenanie), tiež zlepšuje stav jaziev po akné. U väčšiny klientov dokáže vo veľmi krátkej dobe redukovať výskyt akné o 50-60%.

ZELENÉ SVETLO 525 – 570 nm
– ovplyvňuje melanocyty, rozjasňuje a znižuje hyperpigmentáciu, pehy a starecké škvrny. Lieči začervenanie, má detoxikačné a vyhladzujúce účinky. Zlepšuje lymfatickú a krvnú cirkuláciu.

ŽLTÉ SVETLO 560 – 590 nm
– zlepšenie mikrocirkulácie, vaskulárne problémy, napomáha “bunkovému dýchaniu”, podporuje bunkovú imunitu, pôsobí detoxikačne. Tiež podporuje regeneráciu pleťových buniek a znižuje začervenanie.

Indikácie:

  • unavená pleť
  • vrásky
  • akné
  • zápalové procesy
  • rosacea
  • starecké škvrny
  • pigmentácia
  • rany, jazvy

Kontraindikácie:

  • tehotenstvo (nepoužívať v oblasti brucha)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s