Lymfatická masáž tváre, cca 25 – 30 min./13€

Cievky, v ktorých prúdi lymfatická miazga, slúžia k odvedeniu toxínov a vedľajších produktov bunkového metabolizmu. Chod lymfy (miazgy) je zabezpečený len činnosťou kostrového svalstva (tzv. svalová pumpa), dýchacími pohybmi hrudníka a pľúc, peristaltikou čriev. Prietok lymfy sa zrýchľuje s telesnou aktivitou, telo sa týmto spôsobom očistí od odpadových produktov látkovej výmeny. Pohybu lymfy je možné pomôcť lymfatickou masážou.

Lymfa, je priezračná tekutina prúdiaca lymfatickými cievami,ktorá tvorí základnú časť obranného systému. V lymfatickom systéme sa produkujú protilátky, ktoré podporujú a uvádzajú do chodu celý imunitný systém.

Správny chod lymfatického systému pôsobí na správny chod ostatných orgánov v tele, či už je to práca pečene, obličiek, srdca,tráviaceho systému, hormonálneho,pohybového aparátu, atď. Čo sa týka tvárovej časti, nedostatočné prúdenie lymfy spôsobuje opuchy okolo očí, pleť pôsobí unavene, bez jasu, spôsobuje nečistú pleť a v niektorých prípadoch aj akné.

Keď lymfatický systém zlyháva a nestačí čistiť a chrániť telo, potom zlyhávajú aj funkcie orgánov a systémov v tele. Môže to byť spôsobené negatívnymi vplyvmi z ovzdušia, psychickými problémami, nedostatočným pohybom, nesprávnou stravou alebo vplyvom liekov.

Ošetrenie zahŕňa:

  1. odlíčenie, príprava dekoltu, krku a tváre
  2. aplikácia masážneho krému
  3. realizácia masáže
  4. aplikácia enzymatického peelingu
  5. očistenie pleti od peelingu
  6. aplikácia vhodného krému

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s