Nutrivi Peptide Physio Sport Drink 2x750ml

d19b76d386c42e29161466b52ee17cbbcf88dd69-origPeptide Physio Sport Drink je nutraceutikum vyvinuté s myšlienkou na podporu fungovania chrupavkového, kĺbového a kostrového systému. Obsahuje unikátnu kompozíciu výťažkov prírodného pôvodu, v najlepšie vstrebateľných podobách, ktorých účinky sa synergicky dopĺňajú.
Peptidy rybieho kolagénu a aminokyseliny koncentrované v Biopeptide Complex, sa starajú o regeneráciu kolagénu a elastínu, spomalenie procesov starnutia a zvýšenie odolnosti organizmu. Aktívne látky a rastlinné výťažky, ktoré ich sprevádzajú: Čertov pazúr (Harpagofyt ležatý), glukozamín a chondroitín sú známe svojím protizápalovým a analgetickým účinkom,  podporujú chrupavkové a kostné tkanivo a zvyšujú telesnú výkonnosť. Kremík z bambusu a prírodný vitamín C z výťažkov zo šípky a aceroly dopĺňajú a posilňujú účinky ostatných zložiek prípravku.
Peptide Physio Sport Drink predstavuje neoceniteľnú podporu organizmu počas fyzioterapie a rehabilitácie po úrazoch a zraneniach, každodennú dávku zdravia pre seniorov a dokonalý doplnok stravy pre športovcov a aktívnych ľudí.

Výhody pravidelného užívania Nutrivi Peptide Physio Sport Drink

• Analgetický, protizápalový účinok, zmiernenie bolesti kostí a kĺbov
• Podpora regenerácie chorobných zmien chrupavkového tkaniva
• Podpora regenerácie a syntézy kolagénu a elastínu v organizme
• Zlepšenie pohyblivosti kĺbov, vyššia elasticita chrupavkového tkaniva
• Antiartritický a antireumatický účinok
• Spomalenie procesov starnutia. Prispieva k redukcii aktivity  enzýmov zodpovedných za starnutie (metaloproteináz).

Aktívne zložky a ich účinky:

Biopeptide Complex  – roztok z rybích koží, ktorý obsahuje celý rad aminokyselín, peptidy rybieho kolagénu a peptidy dekorínu, lumikánu a histónu. Komplex koncentrovaných biologických peptidov získavaných z koží vybraných druhov sladkovodných rýb predstavuje zdroj veľmi dobre absorbovateľných (dokonca na 98%) aminokyselín nevyhnutných pre obnovu proteínov v tele a koži, ako sú napr. kolagén a elastín. Podporujú regeneračné, protizápalové a analgetické účinky. Spomaľujú procesy starnutia, zlepšujú imunitu.
Extrakt zo šípky štandardizovaný na 70% vitamínu C
Šípka (Rosa canina) – jeden z najbohatších zdrojov vitamínu C, ktorý sa zúčastňuje syntézy kolagénu. Už jeden až tri plody môžu pokryť dennú potrebu tohto vitamínu u dospelého človeka. Je bohatým zdrojom flavonoidov, antokyánov, pektínov a organických kyselín, ktoré majú vplyv na zvýšenie absorpcie, zintenzívnenie účinkov a ochranu pred rozkladom vitamínu C, obsiahnutého vo výťažku z tejto rastliny. Extrakt z plodov šípky sa vyznačuje vysokou antioxidačnou aktivitou, podporuje odolnosť organizmu pri slabosti, únave, strese. Posilňuje steny ciev.
Extrakt z bambusu štandardizovaný na 70% kremíka
Bambus (Bambusa Shreb.) – mimoriadne bohatý, prírodný, rastlinný zdroj kremíka, jedného z najdôležitejších stopových prvkov. Kremík zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe a fungovaní kostných štruktúr, spojivového tkaniva a chrupaviek. Tento prvok ovplyvňuje stav vlasov a nechtov. Tiež podporuje liečbu zápalov kože, akné a ružovky (rosacea). Ako účastník syntézy kolagénu urýchľuje regeneráciu pokožky.
Kremík z bambusu je najrýchlejšie absorbovateľnou formou kremíka spomedzi tých, ktoré sa vyskytujú v prírode. Okrem kremíka sú mladé bambusové výhonky bohaté na ďalšie vzácne zložky, ako sú aminokyseliny (tyrozín, arginín), minerály, sacharidy, bielkoviny, vitamíny, ramnóza alebo flavonoidy.
Výťažok z aceroly štandardizovaný na 5% vitamínu C
Acerola (Malpighia glabra L.) je bohatý zdroj prírodného vitamínu C spolu so synergicky spolupôsobiacimi bioflavonoidmi. Vitamín C, ktorý sa podieľa na biosyntéze kolagénu, má dôležitý vplyv na zachovanie zdravého a požadovaného stavu kože: zvyšuje jej hustotu, stimuluje prekrvenie, zosvetľuje pigmentové škvrny, spomaľuje procesy starnutia. Významne urýchľuje hojenie rán, pomáha odstrániť akné u dospelých.
Výťažok z Čertovho pazura
čiže Harpagofytu ležatého (Harpagophytum procumbens), je bohatý na mnoho liečivých a zdraviu prospešných látok, okrem iného iridoidy s protizápalovým a analgetickým účinkom, ktorých účinok je porovnateľný s účinkom liekov na zmiernenie bolesti a zápalov pri ochoreniach kĺbov alebo dne. Látky, obsiahnuté vo výťažku, zmierňujú bolesť a zlepšujú pohyblivosť a funkčnosť bedrových a kolenných kĺbov, zápästí a chrbtice, čím výrazne ovplyvňujú pocit komfortu pri každodenných aktivitách. Čertov pazúr má takisto antiartritický a antireumatický účinok.
Chondroitín – Základná a nevyhnutná zložka chrupavkovej hmoty, zodpovedná za elasticitu tohto tkaniva. Podporuje regeneráciu chrupavky, vyživovanej výlučne prostredníctvom kĺbového maziva. Nedostatok chondroitínu spôsobuje nedostatočné zásobovanie chrupaviek látkami nevyhnutými pre ich správne fungovanie, čo vedie k poškodeniu, degenerácii a zhoršuje regeneráciu po každodennej námahe. Chrupavka, ktorá stráca elasticitu, prichádza o schopnosť tlmiť nárazy, čo prispieva k vzniku a rozvoju degeneratívneho ochorenia kĺbov. Správna úroveň chondroitínu zvyšuje funkčnosť kĺbov, znižuje bolesť pri chorobných stavoch a v synergii s glukozamínom pomáha predchádzať rozvoju degeneratívneho ochorenia kĺbov.
Glukozamín – Aminocukor, ktorý sa prirodzene vyskytuje v organizme. Zúčastňuje sa syntézy stavebných látok kĺbovej chrupavky, čo umožňuje posilnenie, a dokonca aj regeneráciu kĺbov postihnutých chorobnými zmenami, napr. v dôsledku degeneratívneho ochorenia.   V období intenzívnej fyzickej námahy, vyššej záťaže kĺbov, pri nadváhe a v pokročilom veku organizmus vytvára menej glukozamínu ako potrebuje, preto je taká dôležitá suplementácia tejto látky, ktorá vyrovnáva nedostatky, umožňuje zmierniť bolesť a zlepšiť funkciu kĺbov. Pôsobenie glukozamínu posilňuje prítomnosť ostatných látok, pozitívne ovplyvňujúcich činnosť kĺbov, napr. chondroitínu či kolagénu.
ZLOŽENIE:
Biopeptide Complex, Čertov pazúr – výťažok z koreňa, glukozamín, chondroitín, výťažok zo šípky – štandardizovaný na 70% vitamínu  C, výťažok z aceroly– štandardizovaný na 25% vitamínu C, výťažok z bambusu – štandardizovaný na 70% kremíka, lisovaná šťava z jabĺk, arónie a malín, fínsky xylitol – prírodné sladidlo z brezovej kôry, prírodná višňová aróma
Odporučená denná dávka:
Optimálna spotreba je asi 50-100 ml denne v podobe neriedeného koncentrátu alebo zmiešaného s vodou, ak je to potrebné, pridajte ovocnú šťavu alebo sirup.
Skladovanie:
Skladujte na suchom, tmavom a chladnom mieste (pri teplote 0-8°C).
UPOZORNENIA:
Tehotné a kojace ženy ako aj diabetici a osoby trpiace ochoreniami žalúdka a dvanástorníka sa musia pred začatím používania prípravku poradiť s lekárom.  Produkt nie je určený pre deti do 18 rokov veku.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s