Starostlivosť o pokožku

Jedna z dôležitých vecí pri starostlivosti o pokožku je pravidelnosť. Ak s ňou máte problém — či už ide o akné, upchaté póry, suchú alebo mastnú pleť, kozmetické prípravky spolu so správnou životosprávou vedia pokožku tváre a tela značne regulovať, v niektorých prípadoch “vyliečiť”. Dôležité je predtým poznať, aký typ pokožky máte a potom nasadiť správnu starostlivosť.

Starostlivosť o pokožku rozdeľujeme do 2 základných krokov, čistenie a aplikácia ošetrujúcich prípravkov (sérum, krém):

1. krok: Čistenie

Čistiace prípravky môžu byť rôzneho typu.  My uprednostňujeme hydrofilné (podklad tvorí voda). Môže ísť o gél,  mlieko, toner a ak patríte medzi tých, čo od únavy padajú do postele a očistný rituál chcú mať rýchlo za sebou, majú možnosť použiť micelárnu vodu. Tá adekvátne nahradí mlieko a toner. Každý z nich je vhodný na iný typ pokožky, preto je dobré sa pred použitím poradiť.

1

https://wellu.eu/shop/products/63/2178,dermo-wash-face-body-250ml.html

Pri čistení pokožky by ste mali používať navlhčené tampóny, pokiaľ používate mlieko a toner. Pri géle stačí pokožku navlhčiť, naniesť gél a umyť pod tečúcou vodou. Micelárnu vodu, podobne ako u mlieka, nanášame na vatové tampóny. Očné okolie a riasy doporučujeme odličovať už spomínanou micelárnou vodou nanesenou na vatových tyčinkách. Riasenky sa zbavíte prechádzaním tyčinkou v smere rastu rias a zbytkové líčidlá dočistíte vatovými tampónmi. Spomínaný spôsob je šetrný voči riasam, nelámu sa a zbytočne nedráždia. V praxi sme sa pri čistení pokožky tváre stretli s negatívnou reakciou na obyčajnú vodu. V tom prípade doporučujeme použiť Aqua spray.

aqmic

V blízkej minulosti suchý typ pleti používal pri čistení mlieko, mastný typ gél a micelárne vody sa používali len v ojedinelých prípadoch. V našom podaní by bolo veľmi neprofesionálne takto striktne kategorizovať starostlivosť o pleť a preto aj tu doporučujeme sa poradiť s odborníkom. A hlavne, keď sa do popredia dostáva kozmetika prírodného charakteru alebo dokonca kozmeceutiká, ktoré pracujú  a reagujú, pre laickú verejnosť, nepredvídateľne.

Čo sa týka zachovania intervalov, je vhodné čistiť pleť 2x/deň, ráno a večer. Ak máte problematickú pleť, poraďte sa s odborníkom.

2. krok: Aplikácia ošetrujúcich prípravkov (krém, sérum)

Len správne a kvalitne vyčistená pleť „ocení a zhodnotí“ vami vybrané sérum a krém. Póry sú otvorené, pleť je pripravená vstrebať, čo jej ponúknete. Pri výbere sér a krémov sa riadime tiež typom pleti. Najideálnejšie je opäť sa poradiť. Ak disponujete bezproblémovou pleťou a chcete sa rozhodnúť samé, vyskúšajte si viacero alternatív a až potom nakupujte. Pokiaľ chcete dopriať svojej pleti plnohodnotnú starostlivosť, odporúčam séra a krémy striedať. Či už v závislosti od ročného obdobia, či sa chystáte naniesť make-up alebo zaľahnúť na nočný odpočinok. Súčasná doba ponúka široké spektrum kozmetiky. Ktorú si vybrať? Ja doporučujem kvalitnú kozmetiku bez chemických prísad, konzervantov, parabénov, parfumácie. Jednoducho takú, ktorá vašu pleť, i celý organizmus nezaťaží. Ale naopak. U nás v Adelme používame švajčiarsko-poľskú kozmeceutiku Larens, ktorú odborná verejnosť zaraďuje medzi kozmetiku špičkovej kvality so zameraním na problemtickú pleť s anti-aging účinkom. Jej knoh how spočíva v bioaktívnych peptidoch, ktoré predstavujú revolúcii v novodobej kozmetológii. O jej výsledkoch sa môžete presvedčiť osobne alebo na našej stránke.

Na záver

Koža je najväčší orgán ľudského tela, pokrýva 1,5 až 2 m2 rozlohy na ňom. Plní hneď niekoľko funkcií: termoreguláciu, ochranu pred mechanickým poškodením, ochranu pred vniknutím cudzorodých látok, zabezpečuje kontakt s okolitým prostredím, svojimi čidlami (nervovými zakončeniami) signalizuje nebezpečenstvo. Nie je to dosť dôvodov nato, aby sme sa o ňu starali? So skúseností a tiež odborných štúdií je zrejmé, že všetko si vyžaduje svoj čas. Tak aj čas potrebný na úplnú regeneráciu kože je 4-8 týždňov. To samozrejme závisí od príčiny a intenzity poškodenia, od schopnosti kože sa regenerovať, od psychickej povahy poškodeného, od spôsobu stravovania a od vhodnosti aplikovaných prípravkov. Vieme a sme presvedčení o tom, že pri pravidelnom cieľavedomom prístupe možno dosiahnuť krásne výsledky regenerácie až úplného vyliečenia. Chce to len trpezlivosť a odhodlanie.

Reklamy