O nás

Štúdio zdravia a krásy Adelma tento rok (2018) oslavuje svoje 1. výročie. Vzniklo za účelom propagácie zdravého životného štýlu, oddychu a rehabilitácie. To znamená, že pracujeme s prístrojmi a prípravkami, ktoré sú výlučne orientované týmto smerom. Svedčí o tom ojedinelý prístroj svojho druhu, Ozónový parný box a kozmeceutika Larens. Sme rady, že za ten rok si našlo cestu k nám takmer 200 klientov, ktorí potrebovali pomôcť, poradiť alebo zrelaxovať. A to, že sme ich očakávania naplnili nás presviedčajú každý deň, keď stlačia kľučku na našich dverách opätovne.

Našu prácu možno rozdeliť do troch pozícií a to nasledovne:

 1. Starostlivosť o telo

starotelo

Starostlivosť o ľudské telo predstavuje cieľavedomý súhrn činností, ktoré prispievajú k mentálnemu a fyzickému zdraviu organizmu. To sa následne odzrkadľuje na pozitívnom vnímaní života,  v pohodovom riešení životných situácií a celkovej harmónii osobnosti každého z nás. Množstvo odbornej literatúry, stránok na sociálnych sieťach a mediálnych príspevkov radí, ako sa treba stravovať, ako si udržať tú správnu hmotnosť, či eliminovať pravdepodobnosť výskytu civilizačných ochorení. No sami najlepšie vieme, že to nieje také jednoduché. Veľa krát špeciálna strava, striedmosť a sebadisciplína nestačia. V týchto prípadoch je nevyhnutné navštíviť špecializované zariadenie, ktoré vám pomôže dosiahnuť vytúžený cieľ. Jedným z nich je aj Adelma. Spokojnosť zákazníkov a úsmev na ich tvárach je pre nás signálom spokojnosti a indikátorom, že našu prácu vykonávame s odbornosťou.

Výsledky dosahujeme pomocou  prístrojov:

Obrázok ozonovy parny_box

Ozónový parný box

Ozónový parný box HOCATT zabezpečuje transdermálnu terapiu ozónom a kyselinou uhličitou.

Táto terapeutická multifunkčná ozónová komora je najpokročilejšia, najkomplexnejšia, najefektívnejšia a najbezpečnejšia terapia, ktorá nie je určená len pre pacientov, ale aj pre bežné osoby. Jedná sa o komoru, v ktorej daná osoba pohodlne a uvoľnene sedí s hlavou vonku a počas terapeutického sedenia v dĺžke 25 – 30 minút si užíva systém komory. Jej záber je naozaj veľký, napr.:

 • Detoxikácia organizmu
 • Likviduje baktérie, vírusy, plesne
 • Uvoľnenie duševného a fyzického stresu
 • Fyzioterapia a rehabilitácia
 • Podpora chudnutia, redukcia celulitídy
 • Liečba srdcovo-cievnych ochorení
 • Ochrana pokožky, vyhladzovanie pleti
 • Posilnenie obranyschopnosti
 • Prevencia ochorení
 • Rekonvalescencia, svalové zotavenie
 • Účinná pomoc pri kožných problémoch (psoriáza, ekzém)
 • Úľava pri zápaloch kĺbov, artróze
 • Ochrana organizmu proti starnutiu
 • Zvýšenie sexuálneho apetítu
 • Utužovanie zdravia a tým zlepšenie celkovej kondície

Čítať viac…

smoothshapesSmoothshapes

Kypré tvary už dávno nie sú v móde. Vymeniť trápenie za krásnu postavu môže byť jednoduchšie ako ste si kedy mysleli. Vďaka ošetreniu laserovým prístrojom Smoothshapes® dokážeme premeniť Vaše telo jednoducho a rýchlo.

Predstavujeme novinku na trhu v odstraňovaní celulitídy a zmenšovaní obvodov o viac ako 8 cm. Mimoriadne účinné pre zoštíhlenie, vytvarovanie postavy, proti celulitíde a striám. Výborné riešenie na bruško po pôrode alebo po ukončení dojčenia. Výsledky sú viditeľné už aj po prvom sedení – pevnejšia a hladšia pokožka.

Ošetriť sa dá ktorákoľvek partia tela – boky, brucho, pás, chrbát, stehná, zadok, ruky, lýtka aj kolená. Ošetrenie nieje bolestivé, pociťujete len príjemnú masáž s hrejivým pocitom.

Čítať viac…

inbody-230n

In Body 230

In Body 230 je moderný prístroj špeciálne upravený a vyvinutý na analýzu telesných údajov našich klientov.

Bezbolestné vyšetrenie tela s pomocou prístroja In Body je založené na stanovení odporu pri neškodnom prietoku elektrického prúdu telom. Použitím 8-bodových dotykových elektród, In body meria telo po častiach pomocou najpresnejšej technológie DSM-BIA. Prístroj IN BODY 230 využívame k stanoveniu optimálneho postupu pri chudnutí, pri hodnotení efektu cvičenia i pri poruchách príjmu potravy.

Prístroj IN BODY 230 presne zistí rozloženie segmentálnej svaloviny v horných i dolných končatinách a v oblasti brucha. Počas jedného merania sa dozvieme množstvo tuku v tele a jeho presné uloženie v kilogramoch i percentách.

Čítať viac…

2. Starostlivosť o pokožku

Beauty portrait

Jedna z dôležitých vecí pri starostlivosti o pokožku je pravidelnosť. Ak s ňou máte problém — či už ide o akné, upchaté póry, suchú alebo mastnú pleť, kozmetické prípravky spolu so správnou životosprávou vedia pokožku tváre a tela značne regulovať, v niektorých prípadoch “vyliečiť”. Dôležité je predtým poznať, aký typ pokožky máte a potom nasadiť správnu starostlivosť.

Starostlivosť o pokožku rozdeľujeme do 2 základných krokov, čistenie a aplikácia ošetrujúcich prípravkov (sérum, krém):

1. krok: Čistenie

Čistiace prípravky môžu byť rôzneho typu.  My uprednostňujeme hydrofilné (podklad tvorí voda). Môže ísť o gél,  mlieko, toner a ak patríte medzi tých, čo od únavy padajú do postele a očistný rituál chcú mať rýchlo za sebou, majú možnosť použiť micelárnu vodu. Tá adekvátne nahradí mlieko a toner. Každý z nich je vhodný na iný typ pokožky, preto je dobré sa pred použitím poradiť.

1

https://wellu.eu/shop/products/63/2178,dermo-wash-face-body-250ml.html

Pri čistení pokožky by ste mali používať navlhčené tampóny, pokiaľ používate mlieko a toner. Pri géle stačí pokožku navlhčiť, naniesť gél a umyť pod tečúcou vodou. Micelárnu vodu, podobne ako u mlieka, nanášame na vatové tampóny. Očné okolie a riasy doporučujeme odličovať už spomínanou micelárnou vodou nanesenou na vatových tyčinkách. Riasenky sa zbavíte prechádzaním tyčinkou v smere rastu rias a zbytkové líčidlá dočistíte vatovými tampónmi. Spomínaný spôsob je šetrný voči riasam, nelámu sa a zbytočne nedráždia. V praxi sme sa pri čistení pokožky tváre stretli s negatívnou reakciou na obyčajnú vodu. V tom prípade doporučujeme použiť Aqua spray.

aqmic

V blízkej minulosti suchý typ pleti používal pri čistení mlieko, mastný typ gél a micelárne vody sa používali len v ojedinelých prípadoch. V našom podaní by bolo veľmi neprofesionálne takto striktne kategorizovať starostlivosť o pleť a preto aj tu doporučujeme sa poradiť s odborníkom. A hlavne, keď sa do popredia dostáva kozmetika prírodného charakteru alebo dokonca kozmeceutiká, ktoré pracujú  a reagujú, pre laickú verejnosť, nepredvídateľne.

Čo sa týka zachovania intervalov, je vhodné čistiť pleť 2x/deň, ráno a večer. Ak máte problematickú pleť, poraďte sa s odborníkom.

2. krok: Aplikácia ošetrujúcich prípravkov (krém, sérum)

Len správne a kvalitne vyčistená pleť „ocení a zhodnotí“ vami vybrané sérum a krém. Póry sú otvorené, pleť je pripravená vstrebať, čo jej ponúknete. Pri výbere sér a krémov sa riadime tiež typom pleti. Najideálnejšie je opäť sa poradiť. Ak disponujete bezproblémovou pleťou a chcete sa rozhodnúť samé, vyskúšajte si viacero alternatív a až potom nakupujte. Pokiaľ chcete dopriať svojej pleti plnohodnotnú starostlivosť, odporúčam séra a krémy striedať. Či už v závislosti od ročného obdobia, či sa chystáte naniesť make-up alebo zaľahnúť na nočný odpočinok. Súčasná doba ponúka široké spektrum kozmetiky. Ktorú si vybrať? Ja doporučujem kvalitnú kozmetiku bez chemických prísad, konzervantov, parabénov, parfumácie. Jednoducho takú, ktorá vašu pleť, i celý organizmus nezaťaží. Ale naopak. U nás v Adelme používame švajčiarsko-poľskú kozmeceutiku Larens, ktorú odborná verejnosť zaraďuje medzi kozmetiku špičkovej kvality so zameraním na problemtickú pleť s anti-aging účinkom. Jej knoh how spočíva v bioaktívnych peptidoch, ktoré predstavujú revolúcii v novodobej kozmetológii. O jej výsledkoch sa môžete presvedčiť osobne alebo na našej stránke.

Na záver

Koža je najväčší orgán ľudského tela, pokrýva 1,5 až 2 m2 rozlohy na ňom. Plní hneď niekoľko funkcií: termoreguláciu, ochranu pred mechanickým poškodením, ochranu pred vniknutím cudzorodých látok, zabezpečuje kontakt s okolitým prostredím, svojimi čidlami (nervovými zakončeniami) signalizuje nebezpečenstvo. Nie je to dosť dôvodov nato, aby sme sa o ňu starali? So skúseností a tiež odborných štúdií je zrejmé, že všetko si vyžaduje svoj čas. Tak aj čas potrebný na úplnú regeneráciu kože je 4-8 týždňov. To samozrejme závisí od príčiny a intenzity poškodenia, od schopnosti kože sa regenerovať, od psychickej povahy poškodeného, od spôsobu stravovania a od vhodnosti aplikovaných prípravkov. Vieme a sme presvedčení o tom, že pri pravidelnom cieľavedomom prístupe možno dosiahnuť krásne výsledky regenerácie až úplného vyliečenia. Chce to len trpezlivosť a odhodlanie.

3. Poradenstvo

vyziva-nutricne-poradenstvo

Jedna z dôležitých vecí pri starostlivosti o pokožku je pravidelnosť. Ak s ňou máte problém — či už ide o akné, upchaté póry, suchú alebo mastnú pleť, kozmetické prípravky spolu so správnou životosprávou vedia pokožku tváre a tela značne regulovať, v niektorých prípadoch “vyliečiť”. Dôležité je predtým poznať, aký typ pokožky máte a potom nasadiť správnu starostlivosť.

Starostlivosť o pokožku rozdeľujeme do 2 základných krokov, čistenie a aplikácia ošetrujúcich prípravkov (sérum, krém):

1. krok: Čistenie

Čistiace prípravky môžu byť rôzneho typu.  My uprednostňujeme hydrofilné (podklad tvorí voda). Môže ísť o gél,  mlieko, toner a ak patríte medzi tých, čo od únavy padajú do postele a očistný rituál chcú mať rýchlo za sebou, majú možnosť použiť micelárnu vodu. Tá adekvátne nahradí mlieko a toner. Každý z nich je vhodný na iný typ pokožky, preto je dobré sa pred použitím poradiť.

1

https://wellu.eu/shop/products/63/2178,dermo-wash-face-body-250ml.html

Pri čistení pokožky by ste mali používať navlhčené tampóny, pokiaľ používate mlieko a toner. Pri géle stačí pokožku navlhčiť, naniesť gél a umyť pod tečúcou vodou. Micelárnu vodu, podobne ako u mlieka, nanášame na vatové tampóny. Očné okolie a riasy doporučujeme odličovať už spomínanou micelárnou vodou nanesenou na vatových tyčinkách. Riasenky sa zbavíte prechádzaním tyčinkou v smere rastu rias a zbytkové líčidlá dočistíte vatovými tampónmi. Spomínaný spôsob je šetrný voči riasam, nelámu sa a zbytočne nedráždia. V praxi sme sa pri čistení pokožky tváre stretli s negatívnou reakciou na obyčajnú vodu. V tom prípade doporučujeme použiť Aqua spray.

aqmic

V blízkej minulosti suchý typ pleti používal pri čistení mlieko, mastný typ gél a micelárne vody sa používali len v ojedinelých prípadoch. V našom podaní by bolo veľmi neprofesionálne takto striktne kategorizovať starostlivosť o pleť a preto aj tu doporučujeme sa poradiť s odborníkom. A hlavne, keď sa do popredia dostáva kozmetika prírodného charakteru alebo dokonca kozmeceutiká, ktoré pracujú  a reagujú, pre laickú verejnosť, nepredvídateľne.

Čo sa týka zachovania intervalov, je vhodné čistiť pleť 2x/deň, ráno a večer. Ak máte problematickú pleť, poraďte sa s odborníkom.

2. krok: Aplikácia ošetrujúcich prípravkov (krém, sérum)

Len správne a kvalitne vyčistená pleť „ocení a zhodnotí“ vami vybrané sérum a krém. Póry sú otvorené, pleť je pripravená vstrebať, čo jej ponúknete. Pri výbere sér a krémov sa riadime tiež typom pleti. Najideálnejšie je opäť sa poradiť. Ak disponujete bezproblémovou pleťou a chcete sa rozhodnúť samé, vyskúšajte si viacero alternatív a až potom nakupujte. Pokiaľ chcete dopriať svojej pleti plnohodnotnú starostlivosť, odporúčam séra a krémy striedať. Či už v závislosti od ročného obdobia, či sa chystáte naniesť make-up alebo zaľahnúť na nočný odpočinok. Súčasná doba ponúka široké spektrum kozmetiky. Ktorú si vybrať? Ja doporučujem kvalitnú kozmetiku bez chemických prísad, konzervantov, parabénov, parfumácie. Jednoducho takú, ktorá vašu pleť, i celý organizmus nezaťaží. Ale naopak. U nás v Adelme používame švajčiarsko-poľskú kozmeceutiku Larens, ktorú odborná verejnosť zaraďuje medzi kozmetiku špičkovej kvality so zameraním na problemtickú pleť s anti-aging účinkom. Jej knoh how spočíva v bioaktívnych peptidoch, ktoré predstavujú revolúcii v novodobej kozmetológii. O jej výsledkoch sa môžete presvedčiť osobne alebo na našej stránke.

Na záver

Koža je najväčší orgán ľudského tela, pokrýva 1,5 až 2 m2 rozlohy na ňom. Plní hneď niekoľko funkcií: termoreguláciu, ochranu pred mechanickým poškodením, ochranu pred vniknutím cudzorodých látok, zabezpečuje kontakt s okolitým prostredím, svojimi čidlami (nervovými zakončeniami) signalizuje nebezpečenstvo. Nie je to dosť dôvodov nato, aby sme sa o ňu starali? So skúseností a tiež odborných štúdií je zrejmé, že všetko si vyžaduje svoj čas. Tak aj čas potrebný na úplnú regeneráciu kože je 4-8 týždňov. To samozrejme závisí od príčiny a intenzity poškodenia, od schopnosti kože sa regenerovať, od psychickej povahy poškodeného, od spôsobu stravovania a od vhodnosti aplikovaných prípravkov. Vieme a sme presvedčení o tom, že pri pravidelnom cieľavedomom prístupe možno dosiahnuť krásne výsledky regenerácie až úplného vyliečenia. Chce to len trpezlivosť a odhodlanie.