O mne

 

Môj príbeh

    Všetko sa začalo približne pred rokom. Ono sa to vlastne vlečie už niekoľko rokov. Práca, ktorá ma vyčerpávala, okolie, ktoré moju/našu prácu nerešpektovalo (som vyštudovaná učiteľka), ma nútila pohrávať sa s myšlienkou, ako „ z kola“ von, už dávno.

    S hlavou plnou myšlienok a nevyriešených výchovných situácií som si cestou z práce kúpila „nový“ časopis Evita a tešila sa ako si pri ňom vypijem  poobedňajšiu kávu a zistím, čo je vlastne zač. Od prvej strany až po poslednú túžba po voľnom rozhodovaní a osamostatnení silnela. Riadky o úspešných a pritom obyčajných ženách, takých ako som ja, som hltala jeden za druhým. Články o mojich rovesníčkach, ktoré začínali z ničoho a sú šťastné, samostatné, usmiate, i keď so starosťami, mi neschádzali z mysle. „Čo také by som robila? Čo by ma uživilo? Čo môžem ponúknuť ľuďom?“ Zaspávala som s otázkami podobného typu, i keď najbližšie okolie ani netušilo. Keďže mám problémy s trávením už odmalička, vždy ma zaujímal zdravý životný štýl, stravovanie, správny výber potravín a všetko, čo s tým súvisí a samozrejme ako každú ženu aj všetko okolo toho, ako dobre vyzerať a ako si „predĺžiť“ mladosť. Štúdium biológie, samovzdelávanie, hrabanie sa v časopisoch, v odbornej literatúre, manželova nekonečná podpora a nehnuteľnosť, ktorú bolo možné použiť, mi pomáhali „vykresať“ svoj sen do reálnej podoby.

     Pred nedávno som otvárila SVOJE Štúdio zdravia a krásy a každý deň (prisahám) si pripomínam tú chvíľu, keď som otvorila „nový“ časopis Evita po prvýkrát.

                                                                                                                                       Adel